Jak urządzić pokój dla chłopca?

2021-03-01
meble dla niemowląt

Przygotowanie pokoju dla dziecka to bardzo ważne przedsięwzięcie, do którego rodzice podchodzą niezwykle poważnie. Urządzanie tego kącika ma charakter symboliczny. To jak wicie gniazda dla nowego członka rodziny. Rodzice pragną, aby ich dziecko dostało wszystko, co najlepsze. Choć starają się utrzymać dziecięcy charakter pokoiku, to pragną również, by pasował do stylistyki mieszkania i cieszył również ich oko.

meble dziecięce

Meble dziecięce w pokoju chłopca

Pokój chłopca to miejsce, w którym spełnią się jego pierwsze marzenia. A ponieważ dziecięce pragnienia zmieniają się w oka mgnieniu, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze mebli. Dobrze jest zdecydować się na klasyczne meble dziecięce, w stonowanych barwach. Subtelna kolorystyka oraz proste formy będę doskonałym tłem dla dodatków, które stanowią o charakterze całego wnętrza. Meble do pokoju dziecięcego nie powinny przytłaczać pomieszczenia, zostawiając miejsce na beztroską i bezpieczną zabawę. Wygodne łóżko dla małego chłopca to punkt wyjścia całej aranżacji. Komody z głębokimi szufladami, mieszczące zarówno garderobę, jak i zabawki małego mężczyzny, powinny być wyposażone w specjalne prowadnice, chroniące dziecięce paluszki przed przytrzaśnięciem. Jeszcze tylko szafa, regał na najpiękniejsze bajki, stolik lub biurko, przy którym maluch napisze po raz pierwszy swoje imię i pokoik gotowy.

dekoracje pokoju dziecięcego

Meble dla niemowląt w pokoju małego chłopca

Pokój naszego maluszka to przystań, w którym dziecko musi czuć się komfortowo i bezpiecznie. Rodzice powinni unikać nadmiaru bodźców, które niepotrzebnie pobudzą naszego malca i zakłócą jego spokój. Mile widziana jest subtelna kolorystyka. Meble dla niemowląt powinny być przede wszystkim bezpieczne i stabilne. Centralnym punktem jest łóżeczko, wyposażone w trójstopniową regulacje wysokości. Równie ciekawym rozwiązaniem jest kupno takiego posłania, które później bez trudu przekształcimy w tapczanik dla starszaka. W pokoju maluszka nie może zabraknąć również komody, z wygodnym miejscem na przewijak. Pojemna szafa oraz skrzynia na zabawki zwieńczą dzieło.

Czy warto korzystać z gotowych zestawów mebli dla dzieci?

zestawy mebli dla dzieci

Kiedy urządzamy dziecięcy pokoik, warto wziąć pod uwagę również walory estetyczne, które powinniśmy rozwijać u naszego synka od najmłodszych lat. Stylistyczny chaos zaburza równowagę wnętrza, a przecież pokój dziecięcy to miejsce, gdzie maluch ma się czuć komfortowo. Najlepszym rozwiązaniem, również pod względem cenowym, są zatem zestawy mebli dla dzieci. Decydując się na jeden styl, który będzie nutą przewodnią w całym wystroju, łatwiej będzie dopasować dodatki.

Jak udekorować pokój małego mężczyzny?

Kiedy ściany są pomalowane, a meble na swoim miejscu, czas zatroszczyć się o odpowiednie dodatki. To właśnie one stanowią o charakterze całego wnętrza. W zależności od tego, czym aktualnie interesuje się nasz synek, możemy zastosować dekoracje pokoju dziecięcego takie, jak poduszki, zasłonki z ulubionym motywem, plakaty z sentencją lub grafiką, siedziska, czy skrzynie na zabawki. W chłopięcym pokoju doskonale odnajdą się zestawy Teepee, załóżkowniki z górskim motywem, czy też naklejki ścienne w postaci mapy świata- idealne dla przyszłego podróżnika.

pixelpixelpixelpixel