Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

2021-03-02
meble dziecięce

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

W oczekiwaniu na przyjście wymarzonej córeczki, rodzice urządzają swojej kruszynce jej własny pokój. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo ważny moment dla ich obojga. Dziecięcy pokoik to bowiem przestrzeń, w której to potrzeby dziecka są najważniejsze. Wzmożone prace nad jego realizacją następują zazwyczaj pod koniec ciąży, kiedy u kobiety obserwuje się syndrom wicia gniazda- symboliczny moment, w którym rodzice przygotowują w domu miejsce dla swojego maluszka.

Meble dziecięce w pokoju dziewczynki,

meble do pokoju dziecięcego

W swoim pokoiku dziecko przeżywa najpiękniejsze chwile oraz momenty ważne z punktu widzenia jego prawidłowego rozwoju. Zapach mamy, łagodna melodia kołysanki, pierwsze słowo i ten długo wyczekiwany pierwszy krok. Tak wyjątkowe wydarzenia wymagają właściwej oprawy. Meble dziecięce, oprócz tego, ze powinny być bezpieczne i solidne, muszą stanowić piękne tło dla dodatków, które wypełnią pokoik dziewczynki. Wielu rodziców inwestuje w meble wykonane z najwyższej jakości materiałów w klasycznym stylu lub inspirowanym skandynawskimi wnętrzami. Typowym kolorem dziecięcym jest róż, ale meble do pokoju dziecięcego dla małej księżniczki lepiej będą się prezentować w spokojniejszych odcieniach. W wymarzonym pokoju każdej dziewczynki powinny znaleźć się wygodne łóżko, regał na skarby i bibeloty, a także komoda i szafa, pełna kolorowych spódniczek, sukienek i modnych strojów.

Meble dla niemowląt w pokoju małej dziewczynki

Pokój dla niemowlęcia powinien być przytulny, ale również funkcjonalny. Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli dla niemowląt tak aby codzienne czynności, takie jak przewijanie, czy karmienie, odbywały się sprawnie i komfortowo - zarówno dla maluszka, jak i rodziców. Przydatny będzie z pewnością przewijak umieszczony na komodzie. Warto również pomyśleć o bujanym fotelu, w którym karmienie i usypianie małej księżniczki będzie czystą przyjemnością. Meble dla niemowląt bardzo często można przetransformować w sprzęty dla starszaka. Warto o tym pomyśleć wybierając łóżeczko, które potem, gdy dziecko podrośnie, może być tapczanem.

meble dla niemowląt

Czy warto użyć gotowe zestawy mebli dla dzieci?

W dziecięcym pokoju bardzo ważna jest harmonia. Zbyt duża ilość przypadkowych rzeczy i sprzętów może przytłaczać oraz zajmować miejsce. A przecież dziecko potrzebuje przestrzeni nie tylko do zabawy, ale również do nauki raczkowania czy chodzenia. Dobrym rozwiązaniem są zatem gotowe zestawy mebli dla dzieci. Spójne kolorystycznie, prezentujące jeden styl, będący w przyszłości doskonałą bazą dla doboru poszczególnych dodatków.

dekoracje pokoju dziecięcego

Jak udekorować pokój małej księżniczki?

Gdy pokój dziecięcy jest już umeblowany i znajdują się w nim wszystkie potrzebne sprzęty, zaczyna się prawdziwa frajda- dekorowanie. Odpowiednie dodatki tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza i warto dokładnie przemyśleć ich zakup. Pamiętajmy również o tym, że dekoracje pokoju dziecięcego mają charakter tymczasowy, ponieważ zainteresowania naszych pociech szybko się zmieniają. Dlatego świetnie sprawdzą się naklejki na ścianę, plakaty, lusterka o zabawnych kształtach czy skrzyneczki i puzderka, w których mała dziewczynka ukryje wszelkie swoje skarby.

zestawy mebli dla dzieci
pixelpixelpixelpixel