Jaki wózek spacerowy dla bliźniaków?

2017-09-13
Zakup wózka dla bliźniąt lub dwójki dzieci (a nawet większej ich ilości) nie należy do rzeczy najprostszych, gdyż w tym wypadku trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania, siedzisko, wytrzymałość stelażu, zwrotność, lekkość oraz ogólny design. Muszą to też być wózki wielofunkcyjne, gdyż nie jest to zakup najtańszy, a musi dobrze się sprawować i być dostosowany do dziecka, które rośnie i się rozwija. Jaki więc wózek spacerowy dla bliźniaków będzie najodpowiedniejszy?

Na co zwrócić uwagę?


Zawsze przy wyborze wózka warto kierować się kilkoma zasadami, które określą, czy wózek jest wytrzymały, wszechstronny, zbudowany z wysokiej jakości materiałów i co najważniejsze czy jest lekki i wygodny dla dziecka. Istotne jest także samo siedzisko, zwracamy uwagę na to, czy jest to wózek głęboki, czy wózek wielofunkcyjny. W przypadku wyboru wózka bliźniaczego kierujemy się tym samym, ale wszystko to mnożymy razy dwa (albo i więcej – w zależności od ilości dzieci, które będą przewożone w wózku). Wygląd jest ważny, jednak najważniejsze są parametry techniczne, które sprawią, że wózek będzie stabilny i praktyczny.

Jakie wózki bliźniacze kupić?


Przede wszystkim, wózki bliźniacze muszą być dostosowane do przewożenia znacznie większego obciążenia, niż te pojedyncze. Wózki spacerowe, które mają przewozić dwoje lub więcej dzieci koniecznie muszą być lekkie i bardzo zwrotne, by codzienne spacery nie były problematycznie i nie wiązały się z dużym, fizycznym wysiłkiem dla opiekunów dzieci.

W tym wypadku warto zwrócić uwagę na stelaż oraz rozmieszczenie siedzisk w wózkach spacerowych. W przypadku bliźniaków poleca się zakup wózka, w którym siedziska ustawione są jedno za drugim. Z tak ułożonymi siedzeniami w wózku bliźniaczym można wjechać z każde miejsce i łatwiej nim manewrować. Te, w których siedzenia są obok siebie zajmują znacznie więcej przestrzeni, a to bardzo ogranicza. Belgijska firma Childhome oferuje wózki bliźniacze najwyższej jakości, z mocnym, aluminiowym stelażem, regulowanymi siedzeniami i podnóżkami, które można dostosować do wzrostu dziecka. Ponadto wózki dwuosobowe tej firmy ważą niespełna 18 kg, posiadają obrotowe koła, a do tego są to wózki wielofunkcyjne, gdyż siedzisko można ustawić także w pozycji leżącej. Dodatkowo bardzo dobrze prezentują się wizualnie i są praktyczne ze względu na wiele kieszeni i kosz na zakupu.

Wózki trzy, cztero, sześcioosobowe


Trzeba pamiętać, że wózki bliźniacze to nie tylko te dla dwójki dzieci, ale trójki, czwórki, piątki, a nawet szóstki. Te ostatnie, mnogie rozwiązania często spotykane są w żłobkach i przedszkolach, gdyż wózki spacerowe świetnie sprawdzają się w takich miejscach, ponieważ ułatwiają i przyspieszają przemieszczanie się, a zarazem są wygodne dla dzieci jak i ich opiekunów.

Firma Childhome ma także takie rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych lub żłobków i przedszkoli. Wózki trzy, cztero lub sześcioosobowe posiadają aluminiowe, wytrzymałe ramy i przede wszystkim wygodne siedziska, z których każde posiada pasy bezpieczeństwa oraz regulowane oparcia i podnóżki, a także daszki. Wózki te są zbudowane w taki sposób, aby chroniły przed urazami mechanicznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo są to wózki wielofunkcyjne i składane. Wózki bliźniacze muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów: certyfikowanych i ognioodpornych.

Wózki spacerowe muszą także posiadać niezawodny, zwrotny mechanizm, dobre hamulce, gumowe, obrotowe koła, regulowane poręcze, a także mieć na wyposażeniu duży kosz. Wszystkie te cechy posiadają wózki bliźniacze od Childhome.

Wózki z przeznaczeniem kilkuosobowym muszą być wygodne zarówno dla opiekunów jak i pociech, by codzienne ich użytkowanie było przyjemne i bezproblemowe.
pixelpixelpixelpixel